Αποτελέσματα  του παιδικού διαγωνισμού ζωγραφικής της «σχεδίας» 2023

2.932 έργα έφτασαν στο ηλεκτρονικό γραμματοκιβώτιο της «σχεδίας» από 3.134 δημιουργούς, αριθμό ρεκόρ που ξεπέρασε κάθε προσδοκία ! Πολλά από τα έργα είναι εμπνευσμένα από την προτροπή του περιοδικού τα παιδιά να δουν την γη μας, την φύση και το περιβάλλον ως το κοινό σπίτι όλων μας, που ενισχύθηκε και μέσω την συνεργασίας μας με το WWF Ελλάς.

Μέσα στους 20 πρώτους φιναλίστ που θα δουν από τις 28 Ιανουαρίου 2024, τα 20 έργα τους να εκτίθενται στο σπίτι της «σχεδίας μας είναι ο δικός μας μαθητής ,  Σταματάκης Αθανάσιος, 5 ετών.

nikhteskolazteliko

Με χαρά και περηφάνια επισκεφτήκαμε, την Πέμπτη 1/2/2024, το σπίτι της σχεδίας για να δούμε από κοντά το έργο του δικού μας μαθητή αλλά και όλων των άλλων παιδιών. Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον ΘΑΝΟ μας αλλά και σε όλους τους μαθητές μας που πήραν μέρος.

IMG 20240201 122510